www.dania.com.pl
Start Ambasada Danii
DesignDenmark
Kalendarz Wydarzeń
Podróże
Szlakiem wzornictwa i architektury
Bornholm -
wyspa artystów
Kontakt
Oświetlenie - lux z Północnej Europy


Henning Larsen Architects & Batteriid Architects

Dwa studia architektoniczne połączyły swe siły, by stworzyć jedyny w swoim rodzaju, zainspirowany islandzkimi krajobrazami budynek, mieszczący  sale kocertowe i centrum konferencyjne.
 
 
 

Harpa Concert and Conference Centre
Reykjavik, Islandia

Harpa Concert Hall and Conference Centre w Reykjavik to niesamowity budynek, zaprojektowany przez zespół duńskich i islandzkich architektów (kopenhaskie studio Henning Larsen Architects i islandzkie studio Batteriid Architects) przy współpracy z islandzkim artystą, Olafurem Eliassonem.

 

 

Budynek jest fantastycznie położony w miejscu z widokiem na góry i fiord, oferuje 28000m2 powierzchni. Został wyróżnionym najbardziej prestiżową europejską nagrodą architektoniczną im. Miesa van der Rohe w 2013r.

 

 

Intencją budowania tej pięknej budowli, było zaproszenie życia do tej okolicy i stworzenie lepszego połączenia pomiędzy centrum miasta a przystanią. 

Nie mały wpływ na projekt, miał wizjoner Olafur Eliasson - duńsko-islandzki artysta, który specjalizuje się w tworzeniu arcydzieł ze światła, wody i przestrzeni. Zaprojektował on całą, świetlistą fasadę budynku, która jest przesiąknięta jego unikalnym stylem. 

 

Żródło: Dezeen

© Copyright Rekta Consulting 2018