www.dania.com.pl
Start Ambasada Danii
DesignDenmark
Kalendarz Wydarzeń
Podróże
Szlakiem wzornictwa i architektury
Bornholm -
wyspa artystów
Kontakt
Oświetlenie - lux z Północnej Europy

Znalezione obrazy dla zapytania borge lindau

Blå Station
Börge Lindau

Börge Lindau (1932-1999) urodzony w skańskim Åhus, członek Szwedzkiego Stowarzyszenia Sztuki i Rzemiosła w Göteborgu, stał się jednym z najbardziej uznanych projektantów w kraju. Börge utworzył Blå Station w 1986 roku.
 
Blå Station
Z zamiłowania do szwedzkiego designu

Zgodnie z ideą estetycznego funkcjonalizmu działa rodzinna firma i salon meblowy Blå Station w nadmorskim Åhus, położonym na wschodnim wybrzeżu Skanii. Firma powstała w 1986 roku, a jej twórca Börge Lindau podkreśla, iż zrodziła się z zamiłowania do szwedzkiego wzornictwa meblowego.

 

 

 

Blå Station to nie tylko inicjały jej założyciela i miasta B+L+Å, lecz również nawiązanie do oryginalnej lokalizacji w starej, ceglanej fabryce odzieży. Industrialne wnętrza podkreślają ciepłą kolorystkę i naturalność miękkich kształtów mebli znajdujących się w salonie wystawienniczym firmy.

Produkty Blå Station są silnie zakorzenione w tradycji szwedzkiego dizajnu mając jednocześnie sznyt nowoczesności.

 

 

 

Krzesło Boo

Lekkie, łatwe do szybkiego złożenia i rozstawienia w sali, estetyczne, dźwiękochłonne i ekologiczne. Zaprojektowane w 2008 roku przez pochodzącego z Malmö Stefana Borseliusa, zdobyło nagrodę szwedzkiej sztuki użytkowej  Design S oraz prestiżową ekologiczną odznakę Nordic Swan.

 

 

Sofa modułowa Bob

Bob to modułowy system, z którego można utworzyć niezliczoną liczbę wariantów sofy. Każda sekcja jest szeroka na 26 cm, i w ofercie jest pięć różnych rodzajów modułów, co oznacza, że można samemu zbudować sofę, która będzie pasować do wszystkich możliwych rozkładów pomieszczeń. Moduły są w pełni wykończone, więc klienci mają pewność, że z każdej strony ich nowy mebel będzie wyglądał tak samo dobrze.

 

Źródło: Blå Station

 

© Copyright Rekta Consulting 2018