www.dania.com.pl
Start Ambasada Danii
DesignDenmark
Kalendarz Wydarzeń
Podróże
Szlakiem wzornictwa i architektury
Bornholm -
wyspa artystów
Kontakt
Oświetlenie - lux z Północnej Europy

Krøyers Plads by COBE
Kopenhaga
Krøyers Plads

Z inspiracji 300-letnimi magazynami w Kopenhaskim porcie, duńskie firmy - COBE i Vilhelm Lauritzen stworzyły niesamowite apartamentowce - Krøyers Plads - trzy bloki, o niezwykłym wyglądzie. Plan o powierzchni 20 000 metrów kwadratowych, stanowi fragment projektu modernizacji obszaru portowego, częściowo opracowanego przez firmę COBE.

Krøyers Plads by COBE

"Projekt oparty jest na hiperdemokratycznym i kontekstualnym podejściu, w którym falowane dachy i architektoniczna ciężkość, tworzą dialog między starym i nowym, oraz nowoczesną interpretację architektonicznej wyjątkowości starych kopenhaskich magazynów" - wyjaśniają architekci z COBE i Vilhelm Lauritzen Arkitekter, którzy pracowali razem nad projektem.
W trzech pięciopiętrowych blokach, znajduje się 105 mieszkań o powierzchni od 79 metrów kwadratowychm2 do 250 metrów kwadratowych na wyższych piętrach.

Krøyers Plads by COBE

Na parterze, znajdują się różne sklepy, restauracje, a wychodzi się od razu na promenadę.Krøyers Plads to pierwszy blok mieszkalny, który uzyskał status Nordic Ecolabel, co oznacza, że budynek jest energooszczędny, i zużywa o 25% mniej energii niż przeciętne budowle. 

Źródło: Dezeen


Galeria zdjęć>>>

Weekend w Kopenhadze>>>

 

© Copyright Rekta Consulting 2018