www.dania.com.pl
Start Ambasada Danii
DesignDenmark
Kalendarz Wydarzeń
Podróże
Szlakiem wzornictwa i architektury
Bornholm -
wyspa artystów
Kontakt
Oświetlenie - lux z Północnej Europy

 

Kolekcja prac
Georg Jensen

  
 

Najczęściej kupowane przedmioty:

Słonik skarbonka>>> 

 Jensen

 

Misa Fala Koppel>>>

Jensen

 

 

Georg Jensen - ponadczasowe srebro i złoto

 

Georg Arthur Jensen  duński złotnik i projektant w 1904 r. położył na szalę mały kapitał, który udało mu się zgromadzić, i otworzył własną, małą pracownię złotniczą przy Bredgade 36 w Kopenhadze.

Doświadczenie w pracy z metalami oraz wykształcenie w dziedzinie sztuk pięknych pozwoliło mu połączyć obie dyscypliny i przywrócić tradycję artysty-rzemieślnika. Wkrótce opinia publiczna dostrzegła piękno i wysoką jakość jego prac w stylu Art Nouveau, co przełożyło się na jego ogromny sukces. Kopenhaska pracownia została rozbudowana, a przed końcem lat 20. Jensen otworzył sklepy w takich miastach, jak Nowy Jork, Londyn, Paryż, Sztokholm i Berlin.

Georg Jensen zmarł w Kopenhadze w 1953 roku, jednak do tego czasu zdołał wpoić firmie bliskie mu ideały zarówno w kwestii piękna we wzornictwie, jak i doskonałości rzemieślniczej, a firma pozostała wierna tej tradycji przez cały XX wiek. Choć Jensen sam był orędownikiem stylu Art Nouveau, był na tyle dalekowzroczny, że pozwolił swoim projektantom realizować własne pomysły, dzięki czemu produkowane przez firmę przedmioty były bardziej zróżnicowane pod względem stylu, a sama firma mogła iść z duchem czasu.

 

 

 

Zobacz gdzie kupić prace tego projektanta

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

© Copyright Rekta Consulting 2018