www.dania.com.pl
Start Ambasada Danii
DesignDenmark
Kalendarz Wydarzeń
Podróże
Szlakiem wzornictwa i architektury
Bornholm -
wyspa artystów
Kontakt
Oświetlenie - lux z Północnej Europy

Wyspy Kopenhaskie
Nowy archipelag

    
Źródło, tekst oraz zdjęcia:
 
 
Wyspy Kopenhaskie
Pływające platformy w kopenhaskim porcie

 

Australijski architekt Marshall Blecher i Magnus Maarbjerg z duńskiego studia designu Fokstrot połączyli swoje kreatywne moce, żeby stworzyć niesamowitą, zbudowaną z drewna wyspę, unoszącą się na wodzie w okolicy portu w Kopenhadze.


Wyspa z rosnącą na niej lipą to pływająca platforma o powierzchni 20 metrów kwadratowych, która jest prototypem dla projektu o nazwie Wyspy Kopenhaskie. Został on stworzony z myślą o ludziach - jako urozmaicenie i upiększenie przestrzeni publicznej, przywrócenie życia na wodzie.


“Prototyp wyspy spełnia swoje zadanie jako miejsce odpoczynku - dla zmęczonych kajakarzy i pływaków, dla osób chcących się poopalać i pomedytować w odosobnieniu. Wysepka może się również sprawdzić jako ciekawa sceneria małej imprezy. Na przykład, pod koniec tego miesiąca odbędzie się tutaj seria wykładów o przyszłości miast portowych!”, powiedział Blecher.


Blecher i Maarbjerg mają mnóstwo różnych pomysłów na kolejne wyspy. Oficjalnie zaprezentowali 9 z nich, przy czym każda z pływających platform ma inne funkcje. Wyspa z trampoliną, ze sceną, kawiarnią czy nawet sauną!

Czyż to nie magiczne?


Co ciekawe, wyspy zostaną zaprojektowane w taki sposób, żeby można je było połączyć ze sobą – zatem sprawdzą się znakomicie przy organizacji festiwali czy innych większych wydarzeń. Platforma oddana do użytku jako pierwsza znajduje się obecnie w Slusen w Kopenhadze, ale wiosną będzie

przemieszczać się na północ do Refshaleøen, wzdłuż wielu znajdujących się przy nabrzeżu atrakcji architektonicznych i kulturalnych Kopenhagi, takich jak Biblioteka Królewska, budynek Kopenhaskiej Opery, czy pomnik Małej Syrenki.

 

 

© Copyright Rekta Consulting 2018