www.dania.com.pl
Start Ambasada Danii
DesignDenmark
Kalendarz Wydarzeń
Podróże
Szlakiem wzornictwa i architektury
Bornholm -
wyspa artystów
Kontakt
Oświetlenie - lux z Północnej Europy

 

Form/Design Center

centrum wystawiennicze i handlowe w Hedmanska Gården przy ulicy Lilla Torg, prowadzone przez stowarzyszenie Svensk Form z regionu Skåne.

 

 
Malmö - dizajnerskie miasto w Skanii 
Najlepsze miejsca dla miłośników świetnego designu.
W Skanii, najbardziej wysuniętym na południe regionie w Szwecji, znajdziecie szeroki wybór miejsc gdzie możecie podziwiać i kupować dzieła szwedzkich projektantów, zarówno z małych manufaktur jak i dużych sieciówek - prosto ze Szwecji i jak i jej nordyckich sąsiadów. 

Specjalnie dla was przygotowaliśmy listę najlepszych miejsc dla miłośników świetnego designu. 
Większość sklepików znajdziecie w Malmö, największym mieście w Skanii.

 


Formargruppen

W samym centrum Malmö, zaraz obok malowniczego placu Lilla Torg, znajdziesz piękną jasną przestrzeń, należącą do kooperatywy lokalnych rzemieślników i artystów, która jest miejscem łączącym cechy sklepu i galerii sztuki. 
W Formargruppen znajdziecie szeroki wybór produktów a asortyment wciąż się zmienia - ale właściciele zawsze skupiają się na wysokiej jakości ręcznie wykonanych dzieł sztuki i wyposażenia do domu. 
Znajdziecie tutaj wszystko - od ręcznie barwionych tkanin poprzez ceramikę i szkło aż do pięknej biżuterii. Mimo że każdy artysta ma swój własny styl, typowy skandynawskie akcenty - światło i czystość - można wyczuć w każdym ze sprzedawanych przedmiotów.

www.formargruppen.se

 

Form/Design Center

W samym środku Malmo, zaledwie kilka kroków od placu Lilla Torg, znajdziecie prawdziwe centrum skandynawskiego designu. W starej kamienicy z muru pruskiego, znajdziecie różne wystawy pokazujące jak twórcze i niezwykłe zdolności mają Szwedzi jeżeli chodzi o projektowanie. Architektura, moda, wystrój wnętrz, ilustracje i wiele więcej. Centrum oferuje również ciekawe wykłady, warsztaty i seminaria oraz jest miejscem spotkań projektantów, wykładowców, handlowców i miłośników dobrej sztuki. W przytulnej kawiarni, znajdziecie duży wybór szwedzkich i międzynarodowych przysmaków - herbat, kaw, pysznych ciast i kanapek. W sklepiku możecie kupić perełki skandynawskiego designu.

www.formdesigncenter.se

Marimekko

Założona w 1951 roku, fińska firma produkująca kolorowe tkaniny. Projektanci Marimekko łączą klasykę z współczesnym designem. W centrum Malmö odkryjecie inspirujący sklep Marimekko, w którym znajdziecie wszystko od fińskiej mody aż po materiały kupowane na metry. Jak większość designerskich miejscówek, sklep jest ulokowany obok placu Lilla Torg. Eksplozja kolorów i wzorów w tym miejscu sprawi że wyjdziecie stąd zainspirowani, pobudzeni, szczęśliwi i na pewno nie z pustymi rękami!

www.marimekko.se


Firma i sklep Norrgavel – najlepsze szwedzkie wzornictwo

W centrum Malmö znajdziecie tradycyjny szwedzki sklep z meblami, akcesoriami wystroju wnętrz, w którym dużą wagę przykłada się do produkcji ekologicznych i zrównoważonych produktów. Sklep jest wart odwiedzenia ze względu na wyjątkową atmosferę i piękne, eleganckie meble. Niezwykłe wzornictwo charakteryzuje się prostotą i funkcjonalnością, wydobywając esencję z tradycyjnego szwedzkiego designu. Firma określa swoje wartości jako humanistyczne, egzystencjalne i ekologiczne jednocześnie dążąc do zmiany sposobu widzenia mebli. Wszystkie produkty dostępne w Norrgavel posiadają certyfikaty ekologiczne oraz są wykonane z naturalnych materiałów.

www.norrgavel.se


Olsson & Gerthel

Obok uroczego placu Gustav Adolfs Torg odnajdziecie stylowy sklep z wystrojem wnętrz, który oferuje szeroki wybór starannie dobranych elementów. Przeszukajcie półki w poszukiwaniu uroczych detali do swojego domu i prezentów które ucieszą znajomych. Cokolwiek wybierzecie, możecie mieć pewność że jakość produktów jest na najwyższym poziomie.

www.olssongerthel.se

 

Designtorget

To szwedzka sieć sklepów zorientowanych na odkrywanie nowych, utalentowanych projektantów i dawanie im możliwości pokazania światu swoich dzieł. Znajdziecie tutaj szeroki wachlarz ciekawych aranżacji wnętrz, ze szczególnym naciskiem na dodatki i małe drobiazgi idealne na prezent. Designtorget znajduje się w Malmö, w samym centrum, przy głównym deptaku .

www.designtorget.se

Svenssons i Lammhult

Svenssons i Lammhult to szwedzki producent mebli, który zajmuje się już tą branżą od ponad 100 lat, co czyni go jedną z najstarszych firm meblowych w Szwecji. Obecnie nazwa 
Svenssons i Lammhult najbardziej kojarzy się głównie z dużymi sklepami sprzedającymi znane i lubiane klasyczne projekty. Tysiące metrów kwadratowych wypełnionych perełkami skandynawskiego meblarstwa sprawią, że nawet najwybredniejszy koneser wyjdzie stąd zadowolony i usatysfakcjonowany.

www.svenssons.se

 

© Copyright Rekta Consulting 2018