www.dania.com.pl
Start Ambasada Danii
DesignDenmark
Kalendarz Wydarzeń
Podróże
Szlakiem wzornictwa i architektury
Bornholm -
wyspa artystów
Kontakt
Oświetlenie - lux z Północnej Europy

 

 Louis Campbell

Niezwykła buntowniczka
 

Projekty Louise Campbell są wesołe i nowatorskie, zyskują sobie coraz większe uznanie za sposób, w jaki subtelnie kierują na nowe ścieżki, nie tylko codzienne przedmioty i sytuacje, ale także materiały i procesy produkcyjne. Fotel Prince - wycinanka z metalu - jest eksponowany w Muzeum MOMA w Nowym Jorku.


Jej projekty cechuje spora dawka humoru oraz, jak twierdzą krytycy - "efektowne połączenie skandynawskiego racjonalizmu z kobiecością, dające wzornictwu Campbell wyjątkowy, niepowtarzalny rys".

Sylwetka projektantki>>>

 

 

 

Zamysłem lampy Pendant, a także całej serii stworzonej przez projektantkę (np. Campbell 210, Campbell 275, Collage 600 Floor), było uchwycenie jednego z podstawowych wrażenia jakiego doznajemy, gdy doświadczamy światła naturalnego.

Najbardziej uderzającym kontrastem między światłem naturalnym i sztucznym jest to, że światło naturalne ma zawsze jedno źródło, w które nigdy nie patrzymy bezpośrednio. 

Nasza percepcja światła jest filtrowana przez niezliczone warstwy, które stworzyła sama natura.

W oparciu o tę ideę, Louise Campbell zaprojektowała wielowarstwowe lampy Campbell Pendant.

lampy campbell skandynawskie duńskie wzornictwo

 

Lampa wisząca Collage 600 została zaprojektowana w 2009 roku.

Wykonana jest z zachodzących na siebie akrylowych warstw, w których są wycięte wzory. Dzieki temu klosze mają  przypominać papierowe wycinanki zasłaniające żarówki. To eksperymentowanie z materiałem jest znakiem firmowym designerki.

 

 

 

Zobacz nowy model - LC Schutter>>>

 

 

© Copyright Rekta Consulting 2018