www.dania.com.pl
Start Ambasada Danii
DesignDenmark
Kalendarz Wydarzeń
Podróże
Szlakiem wzornictwa i architektury
Bornholm -
wyspa artystów
Kontakt
Oświetlenie - lux z Północnej Europy

Velux

VELUX
Funkcjonalna innowacyjność

VELUX Polska Sp. z o.o.
ul. Muszkieterów 15A
02-273 Warszawa

info.v-pl@VELUX.com
www.velux.pl
 


 

 

VELUX
Rewolucyjny wynalazek  z Jutlandii -  okna do poddaszy
 

Okno do poddaszy - rewolucyjny wynalazek 

 Okno do poddaszy VELUX - oryginalny wynalazek założyciela firmy Villuma Kann Rasmussena, zrewolucjonizowało nie tylko budownictwo, ale zmieniło również dotychczasowy styl życia wielu osób. 

Historia VELUX rozpoczęła się w 1941 roku, kiedy Villum Kann Rasmussen po raz pierwszy dostrzegł możliwość zaadaptowania przestrzeni pod skośnym dachem na mieszkania niskim kosztem.

Skonstruował pierwsze okno do poddaszy VELUX i wymyślił jego wyróżniającą się nazwę, która jest łatwa do powiedzenia i zapamiętania.Nazwa VELUX ma źródłosłów łaciński nawiązujący do słów oznaczających świeże powietrze i światło (lux).

W 1942 nazwa firmy została zarejestrowana i zastrzeżona. Pochodzący z północnej Jutlandii Rasmussen, zaledwie rok wcześniej założył rodzinną firmą V. Kann Rasmussen & Co.

Jego praktyczne, życiowe podejście wyrażało się zdaniem:

"jeden eksperyment jest cenniejszy niż tysiąc zdań ekspertów"


Idea VELUX, nazwa produktu i rejestracja marki ustanowiły mocny fundament, na którym można było budować globalną firmę. Dzisiaj marka VELUX jest dobrze znana wśród klientów, firm budowlanych, dekarzy i architektów na całym świecie.

 Okna VELUX słynną ze świetnego wzornictwa i wielu praktycznych funkcji.

Roleta zewnętrzna oraz świetlik tunelowy zaprojektowanych przez Ross Lovegrove’a otrzymały prestiżową nagrodę wzorniczą Red Dot.

 W Światowy Dzień Zdrowia Grupa VELUX przedstawiła wyniki badania „Barometr zdrowych domów”, zobacz raport z 2015 roku>>>
 

 


 
 
 
 
 

 

 

 

 

 

© Copyright Rekta Consulting 2018