www.dania.com.pl
Start Ambasada Danii
DesignDenmark
Kalendarz Wydarzeń
Podróże
Szlakiem wzornictwa i architektury
Bornholm -
wyspa artystów
Kontakt
Oświetlenie - lux z Północnej Europy

Zwiedź duńskie miasta!
 

     
 
Zobacz koniecznie!
Dania ma nową stronę internetową dla miłośników architektury
 

 

Strona www.danskarkitekturguide.dk umożliwia szybkie przeglądanie najważniejszych obiektów architektonicznych w czterech duńskich miastach: Kopenhadze, Aarhus, Aalborgu i Odense.

 

Eksperci z Duńskiego Centrum Architektury (DAC) w Kopenhadze stworzyli stronę internetową, która stanowi doskonałą, architektoniczną wizytówkę Danii. Zamieszczone na niej teksty (również w języku angielskim) oraz zdjęcia stanowią kompendium podstawowych informacji na temat klasycznej i współczesnej architektury. Oczywiście szczególne miejsce zajmują obiekty najbardziej znane i najczęściej cytowane, takie jak pałac królewski Amalienborg lub nowa opera w Kopenhadze.

Przewodnik po Duńskiej Architekturze jest narzędziem specjalnie dostosowanym do indywidualnych potrzeb, umożliwia wybór i stworzenie wycieczek po obiektach architektonicznych Kopenhagi, Arhus, Aalborga i Odense wedle własnych preferencji, czasu i zainteresowań.

Ta interaktywna strona daje możliwość zarówno władzom miast, jak i zwiedzającym je osobom, zarejestrowania on-line indywidualnie zaprojektowanych wycieczek po najciekawszych zakątkach, na przykład szlakiem ikon nowoczesnej architektury, czy zabytkowych kościołach, ważnych budynkach przemysłowych i wielu innych.

Stowarzyszenie oferuje również gotowe plany wycieczek po Kopenhadze, Aarhus, Aalborgu i Odense. Można je bezpłatnie pobrać i wydrukować j poprzez stronę www.danskarkitekturguide.dk wraz z dodatkowymi informacjami o zwiedzanych miejscach.

Obecnie przewodnik zawiera opisy 350 budynków i przestrzeni oraz propozycje 25 gotowych wycieczek po miastach.
Wycieczki, których nie mogą pominąć żądni przygód podróżnicy, to spacer po nowoczesnej dzielnicy Kopenhagi Ørestad, położonej wzdłuż ponownie odkrytego nabrzeża, na którym znajdują się takie klejnoty architektury, jak np. budynek Opery. Inna ciekawa propozycja to spacer po dzielnicy Vesterbro.

Informacje o przewodniku

Ten nowy przewodnik po architekturze jest regularnie aktualizowany, dodawane są do niego nowo powstające budynki, ciekawe przestrzenie miejskie, zaś proponowane w nim trasy wycieczek są wydłużane o nowe obiekty. 
Informacje o przewodniku

Przewodnik po Duńskiej Architekturze ma profil na Facebooku (w języku duńskim), z którego można dowiedzieć się więcej o najbliższych aktualizacjach i nowych inicjatywach, można go także pobrać na telefon komórkowy:
www.archguide.dk

Teksty i zdjęcia zamieszczane w przewodniku opracowywane są przez Duńskie Centrum Architektury we współpracy z biblioteką Królewskiej Duńskiej Akademii Sztuk Pięknych, Szkołą Architektury (KASB), Urzędem Miasta Kopenhagi, Urzędem Miasta Arhus, Urzędem Miasta Aalborg, Urzędem Miasta Odense oraz licznymi pisarzami, fotografikami i studiami projektowymi.

Przewodnik po Duńskiej Architekturze został po raz pierwszy udostępniony w 2003 roku, a jego ponowna publikacja miała miejsce w roku 2009. Przewodnik jest finansowany przez fundację Realdania i tworzony przez Duńskie Centrum Architektury.

Strona internetowa i strona dla użytkowników telefonów komórkowych zostały zaprojektowane i są programowane przez B14. Strona dla użytkowników telefonów komórkowych jest dostosowana do smartfonów – tj. przeglądarek stron internetowych Safari (iPhone), Opera oraz kilku innych.
 

 

 

© Copyright Rekta Consulting 2018