www.dania.com.pl
Start Ambasada Danii
DesignDenmark
Kalendarz Wydarzeń
Podróże
Szlakiem wzornictwa i architektury
Bornholm -
wyspa artystów
Kontakt
Oświetlenie - lux z Północnej Europy

 

Bella Center w Kopenhadze

    
Nowa scena dla projektantów - BC Design Center

Dobre wzornictwo zasługuje na coś więcej niż kilka dni uwagi, które mu się poświęca podczas targów i wystaw. Dlatego centrum konferencyno- wystawowe Bella Center jest inicjatorem całkowicie nowego i stałego okna wystawowego przeznaczonego dla profesjonalistów z branży projektowania mebli i wystroju wnętrz. Nowa scena dla projektantów promowana jest pod nazwą BC DESIGN CENTER i jest zupełnie nową inicjatywą w Skandynawii.

Scena ta oferuje sale wystawowe (gdzie, między innymi, reprezentowana jest grupa Natuzzi), bibliotekę materiałów, centrum wiedzy, seminaria, warsztaty, salę, w której można tworzyć projekty, wystawy sztuki współczesnej, targi wzornictwa itp. Innymi słowy, jest to miejsce dla osób zawodowo zajmujących się wzornictwem.

„BC Design Center jest ważną platformą wystawową dla całej branży zajmującej się projektowaniem. Chcemy stać się najpopularniejszą sceną wystawową w Skandynawii, która będzie dostarczać niesamowitych doświadczeń w dziedzinie wzornictwa i organizować wydarzenia dostarczające gościom, klientom i partnerom wartości dodanej," mówi menedżer wystawy Lone Ann Disch.

 

Więcej informacji o BC Design Center: www.bcdesigncenter.dk  

 

 

Pomysł polega na tym, alby wszystkie oferowane przez BC Design Center atrakcje były dostępne przez cały rok. Na przykład co drugi miesiąc będą organizowane specjalne imprezy i pasjonujące wydarzenia, w których uczestniczyć będą eksperci i znane osoby ze świata wzornictwa i architektury, oraz seminaria i warsztaty poświęcone wzornictwu i innowacjom, przygotowywane w oparciu o potrzeby i prośby branży. Wszystkie wydarzenia będą poświęcone wzornictwu, wymianie doświadczeń oraz nawiązywaniu kontaktów.

„Nowy pomysł na BC Design Center jest nowatorską i pozytywną inicjatywą Bella Center, a w przyszłości spodziewamy się kolejnych inicjatyw tego typu", wyjaśnia dyrektor zarządzający Søren Bering Thygesen z Botium, które ma stała salę wystawową w Bella Center od początku lat 80.


Największa biblioteka materiałów w Skandynawii
Jedną z nowych inicjatyw, na które liczy BC Design Center, jest największa w Skandynawii biblioteka z materiałami, z której mogą korzystać firmy zajmujące się wzornictwem, architekci, projektanci i nabywcy. Biblioteka ta stanie się centrum wiedzy i inspiracją w dziedzinie innowacji i opracowywania nowych materiałów oraz ich zastosowania w architekturze i wzornictwie. Jednocześnie będzie zapewniać dostęp do ogromnej bazy danych zawierającej dokumenty i informacje o wszystkich materiałach. Setki materiałów, które zgromadzi biblioteka, będą systematycznie zmieniane.

Miejsce to powstało z myślą o inspirowaniu przede wszystkim firm, architektów, projektantów i nabywców.

BC Design Center zostanie otwarte w tym samym czasie co skandynawskie targi wzornictwa - CODE10 (Copenhagen Design) w sierpniu.

 

 

 

© Copyright Rekta Consulting 2018