www.dania.com.pl
Start Ambasada Danii
DesignDenmark
Kalendarz Wydarzeń
Podróże
Szlakiem wzornictwa i architektury
Bornholm -
wyspa artystów
Kontakt
Oświetlenie - lux z Północnej Europy

Eskild Hansen
Projektant

 
CISCO
Eskild Hansen w rozmowie z Dobrym Wnętrzem

Jak projektowanie może zmienić życie ludzi i pozycję firmy na rynku?
Eskild Hansen w rozmowie z Dobrym Wnętrzem podczas konferencji „Innovation via Design” w Warszawie, Dobre Wnętrze, nr 2, 02-2010.


Eskild Hansen, Duńczyk, szef Europejskiego Centrum Projektowego CISCO w Kopenhadze. Projektuje urządzenia bez „inżynierskiego” chłodu, tak jak przedmioty codziennego użytku

dw: Na czym polega nowatorstwo pańskich projektów?
Eskild Hansen: Dotychczas produkty o wysokiej technologii wyglądały odstraszająco: miały mnóstwo funkcji, przycisków, skomplikowaną i nieczytelną instrukcję. Moje projekty są inne: łączą high-tech z przyjazną, prosta formą.
dw: wystarczyło z kanciastych routerów zrobić owalne i zmniejszyć ilość guzików?
E.H.: Nie, to za duże uproszczenie. Trzeba było przede wszystkim zmienić sposób myślenia o dziedzinie, jaką jest projektowanie urządzeń infrastruktury komputerowej.
dw: jakie to myślenie?
E.H.: Nowym hasłem firmy Cisco jet „Human Network”, czyli sieć ludzka albo dla ludzi. Chodzi nam o to, żeby forma urządzeń nie odstraszała, a one same były intuicyjne w obsłudze.

Konferencja „Innovation via Design” zorganizowana przez Ambasadę Danii, 1.12.2009, Warszawa

CISCO - Europejskie Centrum Projektowe w Danii
Jak amerykańska firma ma wyjść naprzeciw gustom Europejczyków? Budując ośrodek wzornictwa w Danii - kolebce europejskiego wzornictwa!
W 2008 r. uroczyście ogłoszono otwarcie pod Kopenhaga Europejskiego Centrum Projektowego dla produktów konsumenckich firmy Cisco, w tym marki Linksys by Cisco.
„Europejscy klienci coraz bardziej zwracają uwagę nie tylko na jakość, ale i wygląd produktów” – mówi Eskild Hansen, menadżer wzornictwa przemysłowego i kierownik Europejskiego Centrum Projektowego Cisco Consumer Business Group.

Centrum projektowe, usytuowane w pod Kopenhaga, ma ambicje tworzyć najbardziej funkcjonalne, a zarazem atrakcyjne wizualnie rozwiązania w branży. Podczas opracowywania nowych rozwiązań projektanci Linksys biorą pod uwagę przede wszystkim interakcje miedzy produktem a konsumentem. Oznacza to, że obok ciekawego wyglądu, produkty maja spełniać wymogi funkcjonalne i estetyczne na każdym etapie - od momentu zakupu aż do chwili przygotowania do eksploatacji. „Projektowanie to dla nas coś więcej, niż praca nad kształtem produktu. Analizujemy kolejno: wygląd, opakowania, wzornictwo artykułu, sposób jego obsługi, interfejs użytkownika. Chcemy zbliżyć się do klienta, wpływać na to, co czuje oglądając produkt w sklepie, jak reaguje biorąc go do reki, a następnie instalując w domu”.

Zapoznaj się z nową koncepcją Cisco design pobierz plik(5,2 Mb)

 

© Copyright Rekta Consulting 2018