www.dania.com.pl
Start Ambasada Danii
DesignDenmark
Kalendarz Wydarzeń
Podróże
Szlakiem wzornictwa i architektury
Bornholm -
wyspa artystów
Kontakt
Oświetlenie - lux z Północnej Europy

Siedziba firmy Novo Nordisk

Novo Nordisk
Produkty

NovoPen Echo® SkinsLevemiter Dispenser for hormone tablets. 

 

Novo Nordisk
i funkcjonalne wzornictwo

 

Firma Novo Terapeutisk Laboratorium pracująca nad leczeniem cukrzycy i produkcją insuliny, w 1935 roku otworzyła podwoje nowej fabryki, w obecnej dzielnicy Kopenhagi Frederiksberg. Od początku istnienia firma szczególnie dbała o stosowanie wzornictwa nie tylko w swych produktach, ale również w otoczeniu. Arne Jacobsen przez wiele lat pracował jako projektant dla Novo Terapeutisk, zaprojektował nie tylko słynne Krzesło Ant, ale również budynek fabryki we Frederiksberg.


W 1989 roku Novo połączyło się z czołową, duńska firmą farmaceutyczną Nordisk Insulin Company, dzisiaj Novo Nordisk A/S jest światowym leaderem produktów dla diabetyków, leczenia cukrzycy i biotechnologii.

Jej produkty słyną z połączenia funkcji i estetyki, jak na przykład NovoLet – pierwszy, jednorazowy, fabrycznie napełniany insuliną wstrzykiwacz w formie długopisu, projekt Steve McGugan, 1989 rok.

Novo Pen
W 1992 roku pojawił się NovoPen® 3, trzecia generacja znanego i lubianego wstrzykiwacza.

Od 2006 roku pacjenci mogą używać kolejny wstrzykiwacz z rodziny NovoPen® a mianowicie NovoPen® 4. Ten jeden z najpopularniejszych na świecie wstrzykiwaczy insuliny przypomina eleganckie pióro lub długopis, który można trzymać w torebce czy kieszeni marynarki.
Duńskie produkty są oryginalne i innowacyjne, a jednocześnie praktyczne.

Ten trend widoczny jest również w produktach medycznych. Novo Nordisk kierując się zasadą "Jeden producent - najwyższa jakość i pełna odpowiedzialność", projektuje urządzenia tak, by przypominając sprzęty znane z życia codziennego były łatwe w obsłudze.

Zastosowanie nowatorskich kształtów oraz kreatywne podejście do projektowania powodują, że wstrzykiwacze właściwie nie przypominają urządzeń medycznych.
(informacje medyczne pochodzą ze stron www.novonordisk.pl)

Dowiedz sieę więcej na temat firmy Novo Nordisk

 

© Copyright Rekta Consulting 2018