www.dania.com.pl
Start Ambasada Danii
DesignDenmark
Kalendarz Wydarzeń
Podróże
Szlakiem wzornictwa i architektury
Bornholm -
wyspa artystów
Kontakt
Oświetlenie - lux z Północnej Europy

DR Koncerthuset - Oresund, Kopenhaga

DR Koncerthuset
Ørestad, Kopenhaga

DR Koncerthuset - Oresund, Kopenhaga DR Koncerthuset - Oresund, Kopenhaga DR Koncerthuset - Oresund, Kopenhaga 
 
DR Koncerthuset
Emil Holms Kanal 20
0999 København C
Sala Koncertowa Duńskiego Radia- DR Koncerthuset -
w Ørestad, Kopenhaga

 

17 stycznia 2009 roku została otwarta Sala Koncertowa Duńskiego Radia DR Koncerthuset w kopenhaskiej dzielnicy Ørestad.

 Zobacz galerię zdjęć>>

Architektoniczna rewelacja
DR Koncerthuset zaprojektował francuski architekt Jean Nouvel, którego dziełem jest także opera w Lyonie, centrum konferencyjne w Lucernie i instytut arabski w Paryżu. Błękitny fronton sprawia wrażenie, jakby budynek został wyrzeźbiony w błękicie nieba, zaś półprzeźroczysta ściana niczym lustro odbija otoczenie. Wewnątrz sali koncertowej wykorzystano zarówno delikatne, jak i surowe materiały. Szare betonowe ściany o nieregularnych wzorach kontrastują ze lśniącymi stalowymi podłogami ułożonymi w duże kwadraty.

 

Sale koncertowe o światowej klasy akustyce.
W DR Koncerthuset znajdują się cztery sale koncertowe, między innymi ogromne Studio 1 z widownią na 1800 miejsc i kameralne Studio 4. Sale te różnią się od siebie pod względem architektonicznym, ale łączy je światowej klasy akustyka. Japoński inżynier akustyk Yasuhisa Toyota, który pracował w La Philhamonie de Paris, dopilnował, aby w każdej z sal można było regulować parametry akustyczne. Dzięki temu dźwięk można dostosować do różnych zespołów i gatunków muzycznych.

Zróżnicowany program koncertowy
W DR Koncerthuset organizowane są głównie koncerty muzyki klasycznej, w których uczestniczą orkiestry i chóry DR: Duńska Narodowa Orkiestra Symfoniczna, Danish Radio Sinfonietta, DR Big Band, Zespół Wokalny DR, Chór DR Radio, Chór Dziewczęcy DR Radio, Zespół Młodzieżowy DR oraz chór dziecięcy DR. Jednak w dalszej perspektywie w DR Koncerthuset planowane są małe koncerty jazzowe organizowane w foyer, koncerty muzyki kameralnej, chórów, zespołów rockowych i popowych, koncerty symfoniczne oraz występy gości i inne duże imprezy.

 

Wycieczki po DR Koncerthuset
Od 1 lutego 2009 r. Danish Broadcasting Corporation organizuje po Koncerthuset. godzinne wycieczki z przewodnikiem.

 

 

© Copyright Rekta Consulting 2018