www.dania.com.pl
Start Ambasada Danii
DesignDenmark
Kalendarz Wydarzeń
Podróże
Szlakiem wzornictwa i architektury
Bornholm -
wyspa artystów
Kontakt
Oświetlenie - lux z Północnej Europy

Royal Copenhagen

Royal Copenhagen
Muzeum

 
Muzeum Royal Copenhagen
Sondre Fasanvej 5
Frederiksberg Copenhagen DK-2000
Denmark
www.royalcopenhagen.com
Centrum i muzeum Royal Copenhagen
Kopenhaga

 

Royal Copenhagen – znana także jako Królewska Fabryka Porcelany – została założona w 1775 r. w Kopenhadze pod patronatem królowej Julii Marii.
Od ponad dwóch wieków Royal Coepnhagen zaopatruje wielbicieli wzornictwa i porcelany na całym świecie w produkty najwyższej próby, funkcjonuje jako miejsce artystycznego eksperymentu, nie porzucając jednak uznanych, tradycyjnych elementów.
Pierwsza zastawa stołowa o wzorze Blue Fluted jest wciąż z sukcesem produkowana, a firma jest wciąż znana ze swoich porcelanowych figurek, np. dzieci i zwierząt.
Dzięki projektom, młodych i uznanych designerów Royal Copenhagen wciąż pozostaje wyznacznikiem oryginalnego, duńskiego wzornictwa.

Kolekcja Elements Louis Campbell>>>

Muzeum
Pod koniec kwietnia 2004 otwarte zostało centrum i muzeum porcelany Royal Copenhagen.
Nowe centrum jest usytuowane w dawnej fabryce porcelany w śródmieściu Kopenhagi. Na wystawie znajduje się 35 tysięcy wyrobów produkowanych od roku 1775 po czasy współczesne. Obok wystawy stałej są też ekspozycje zmienne.

Tradycja Świątecznych Stołów
Przypomnijmy, że Royal Copenhagen słynie również z wystaw i prezentacji
świątecznych stołów, w sklepie przy Amagetorv. Sala wystawowa domu towarowego Royal Copenhagen wypełnia się piękną porcelaną, srebrami Georga Jensena i kryształami. To tu można nabyć słynne bożonarodzeniowe talerze Big & Groandhal Christmas lub specjalnie zaprojektowane (lecz niedrogie) świąteczne łyżeczki i widelczyki deserowe.

Począwszy od roku 1963, co rok sławni Duńczycy dekorują bożonarodzeniowe stoły we flagowym sklepie Georga Jensena. W 2003 roku, z okazji 40 rocznicy prezentacji zastawy, stoły Royal Copenhagen dekorowała sama Królowa Małgorzata II.  

 

© Copyright Rekta Consulting 2018