www.dania.com.pl
Start Ambasada Danii
DesignDenmark
Kalendarz Wydarzeń
Podróże
Szlakiem wzornictwa i architektury
Bornholm -
wyspa artystów
Kontakt
Oświetlenie - lux z Północnej Europy

Danmarks Designskole
Copenhagen

 
Absolwenci

Poul Kjærholm
Børge Mogensen
Hans Wegner
Nanna Ditzel
Jacob Jensen
Kasper Salto
Louise Campbell
Cecilie Mainz
Duńska Szkoła Wzornictwa w Kopenhadze
Danmarks Designskole

Duńska Szkoła Wzornictwa (nazwa duńska: Danmarks Designskole; często stosowany jest skrót DKDS) jest szkołą wyższą, która oferuje studia dyplomowe i podyplomowe w dziedzinie wzornictwa i w dziedzinach pokrewnych oraz prowadzi badania w dziedzinie sztuki, rękodzieła i wzornictwa.

 Znalezione obrazy dla zapytania Danmarks Designskole

Historia
Początki Duńskiej Szkoły Wzornictwa sięgają końca XIX wieku. W 1990 r. doszło do połączenia wielu instytucji - założonej w 1875 r. Szkoły Rysunku i Rzemiosł Artystycznych oraz założonych w latach 30. Szkoły Projektowania Wnętrz oraz Szkoły Sztuk Pięknych i Rzemiosła, którym nadano wspólną nazwę Danmarks Designskole. Wtedy przestała być ona instytucją niezależną i zaczęła działać pod auspicjami Ministerstwa Kultury. Danmarks Designskole jest jedną z dwóch duńskich szkół wzornictwa finansowanych przez Ministerstwo Kultury, drugą jest Designskolen Kolding w Holding na Jutlandii. Absolwentami tych szkół jest większość profesjonalnych duńskich projektantów.

Znalezione obrazy dla zapytania Danmarks Designskole

Od 1989 r. szkoła mieści się pod obecnym adresem:
47 Strandboulevarden w kopenhaskiej dzielnicy Østerbro.
Od 2007 r. w tym samym budynku mieści się Kopenhaski Instytut Projektowania Interakcji - ośrodek studiów podyplomowych i ośrodek doradczy.

Studia
Studia trwają 5 lat i są podzielone na 3-letni program podstawowy, będący odpowiednikiem studiów licencjackich, oraz 2-letni program zaawansowany, odpowiadający studiom magisterskim. Szkoła aktualnie oferuje następujące specjalizacje: projektowanie odzieży, interakcję cyfrową, wzornictwo przemysłowe, projektowanie wyrobów ceramicznych i szkła, projektowanie mebli i projektowanie przestrzenne, projektowanie tkanin, oraz komunikację wizualną. Szkoła prowadzi badania praktyczne i teoretyczne i jest członkiem Duńskiego Krajowego Centrum Badań nad Wzornictwem.

 

 

© Copyright Rekta Consulting 2018