www.dania.com.pl
Start Ambasada Danii
DesignDenmark
Kalendarz Wydarzeń
Podróże
Szlakiem wzornictwa i architektury
Bornholm -
wyspa artystów
Kontakt
Oświetlenie - lux z Północnej Europy

Najciekawsze sklepy
Kopenhaga

 
Louis Poulsen -
Gl. Strand 28, Kopenhaga K
 
Normann Copenhagen - Østerbrogade 70, Kopenhaga
 
The House of VIPP -
Nyhavn 11, Kopenhaga K.

ILLUM & ILLUMS BOLIGHUS - Illums Bolighus, Amagertorv 10
Illum, Østergade 52, drugie piętro
 
Hay Cph -
Pilestraede 29-31, Kopenhaga K
 
Ole Lynggaard - biżuteria
Kopenhaga Centrum
NY ØSTERGADE 4
1101 Kopenhaga
TEL.: +45 33 33 03 45
 
W poszukiwaniu designerskich produktów
Odkryj przyjemność zakupów w Kopenhadze

 

Osoby pragnące zorientować się, jakie tradycyjne i nowoczesne meble oraz inne artykuły znanych projektantów można znaleźć w Kopenhadze, maja do dyspozycji wiele salonów i sklepów rozsianych po całym mieście.

Nowość! Sklepy i salony wystawowe, galeria zdjęć>>>

 

Meble - przede wszystkim
Zakupy w sercu miasta
Butiki projektantów
Zakupy w Nordhavn
Sklepy z biżuterią

Meble - przede wszystkim

Louis Poulsen
Louis Poulsen - znana duńska firma produkująca lampy - ma swój salon pod jednym z najlepszych kopenhaskich adresów. Znajdziemy tu zarówno słynne klasyczne projekty, jak i wiele nowych propozycji.
Gl. Strand 28, Kopenhaga K

Fredericia FURNITURE
Fredericia FurnitureFredericia Furniture produkuje meble, w których istotne znaczenie odgrywa funkcjonalność i estetyka, i współpracuje z wieloma sławnymi duńskimi projektantami – w tym z Nanną Ditzel, Børge Mogensenem a także przedstawicielami nowego pokolenia, na przykład z Cecilie Manz.
Sankt Annæ Passage, Bredgade 25 F, Kopenhaga K

Klassik
Dysponując 700 m. kw. powierzchni wystawowej, które zajęły meble znanych projektantów, Klassik był pierwszym sklepem w Danii specjalizującym się w sprzedaży używanych mebli.
Czasem firma organizuje specjalne wystawy duńskich projektantów mebli lub wystawy rzadkich mebli. Klassik sprzedaje także skandynawskie rękodzieło - ceramikę, wyroby ze szkła i drewna - i jest w posiadaniu dużej kolekcji duńskiej sztuki nowoczesnej.
Bredgade 3, Kopenhaga K.


Zakupy w sercu miasta

Normann Copenhagen – historia duńskiego designu, mekka dla miłośników wzornictwa
Firma designerska i jeden z najnowocześniejszych Normann Kopenhagensklepów tego typu w mieście.
Od 1999 roku właścicielami tej firmy są Jan i Poul, obaj „Normannowie” – jeden o nazwisku Andersen, drugi zaś Madsen. Początek firmy to projekt składanej lampy Norm69, jednej z najbardziej popularnych na świecie.
Dzisiaj Normann Copenhagen to „1700 metrów kwadratowych wzornictwa”, jeśli można tak opisać budynek dawnego kina Triangel Theatre na Østerbrogade, gdzie mieszkańcy Kopenhagi przychodzą kupować meble, sprzęty domowe i odzież. Aby wejść do sklepu, trzeba przejść przez korytarz długości 23 metrów, gdzie często urządzane są wystawy lub pokazy mody. Jan Andersen i Poul Madsen systematycznie zdobywają nagrody za udane projekty, oczywiście są one także dostępne w sklepie.

Østerbrogade 70, Kopenhaga Ø
www.normann-copenhagen.com

The House of VIPP – historia duńskiego designu, rodzinna firma i sklep
W jednym z podwórzy przy malowniczym nabrzeżu Nyhavn mieści się firma House of VIPPThe Mouse of VIPP, która zajmuje się wzornictwem i produkcją mebli. Osoby ją prowadzące postanowiły, że znani klasycy, tacy jak Panton i Poul Henningsen, będą tu „rywalizować“ ze współczesnym wzornictwem duńskim. Właściciele organizują tu wiele wystaw, imprez i innych wydarzeń. Sale wystawowe zajmują dużą część budynku i naprawdę warto je odwiedzić.
Historia firmy The House of VIPP rozpoczyna się w 1939 roku, od pojemnika Vipp, kiedy żona Holgera Nielsena (1914-1992) poprosiła go o zrobienie pojemnika na śmieci do jej salonu fryzjerskiego. Już wkrótce taki sam pojemnik zapragnęli posiadać miejscowy dentysta i lekarz, co skłoniło Nielsena do podjęcia masowej produkcji. Otwierany pedałem pojemnik na śmieci stał się popularnym sprzętem domowym. Dziś firmę Vipp prowadzi córka projektanta, Jette Egelund, wraz z dziećmi. Pracuje tu zespół projektantów, tworząc nowe produkty tej samej wysokiej jakości. Produkty firmy Vipp mogą Państwo kupić w Interstudio, Illums Bolighus i Casa Studio.
Nyhavn 11, Kopenhaga K.

ILLUM & ILLUMS BOLIGHUS - dom towarowy z artykułami wzornictwa przemysłowego
Niezależnie od tego, czego poszukujesz – doskonałego prezentu czy też klasycznie duńskich lub międzynarodowych artykułów, które wykorzystasz do urządzenia swojego mieszkania – dwa miejsca oferują ogromy wybór tego typu produktów. Illums Bolighus został założony w 1925 r., ale wciąż jest jednym z najczęściej odwiedzanych i najpopularniejszych sklepów w Kopenhadze. Na parterze znajdziemy rękodzieło artystyczne, gadżety oraz biżuterię. Na najwyższym piętrze królują meble znanych projektantów - jest to zarówno duńska klasyka, jak i stylowe, nowoczesne meble włoskie.
W zeszłym roku dom handlowy Illum otworzył także dział wyposażenia wnętrz, Illum Home. Illum Home podzielony jest na kilka części i można w nim kupić piękne rzeczy, które spełnią wszystkie oczekiwania osób urządzających swój dom. Illum promuje się jako miejsce, w którym można uzyskać profesjonalne porady na temat wszystkich reprezentowanych w nim działów.
Illums Bolighus, Amagertorv 10
Illum, Østergade 52, drugie piętro

Designers Remix Collection
Popularna duńska firma, która – zgodnie z tym, co sama mówi – szyje seksowną i pomysłową odzież dla wyrafinowanych kobiet. Należy koniecznie rzucić okiem na jej rewelacyjną kolekcję odzieży i akcesoriów do jogi.
Pilestraede 8D, Kopenhaga K

Day Birger et Mikkelsen
Duńska firma Day Birger et Mikkelsen jest znana z luźnego i finezyjnego stylu. W jej sklepie znajdziemy siedem linii produktowych tej marki, w tym wiele akcesoriów do domu. Pilestrćde 16, Kopenhaga K

Heartmade
Ekskluzywna marka Heartmade wykorzystuje niesamowite tkaniny z haftami i nadrukami.
Za markę odpowiedzialna jest Julie Fagerholt, która ma doświadczenie w krawiectwie haute couture.
Pilestraede 45, Kopenhaga K

By Malene Birger
Malene Birger jest jedną z najbardziej znanych duńskich projektantek. Jej projekty są efektowne i ekskluzywne, co widać także w wykorzystywanych przez nią tkaninach. Na jednym z pięter znajduje się Salon by Malene Birger – kolekcja jej najbardziej ekskluzywnych sukni wieczorowych.
Antonigade 6, Kopenhaga K

Hay Cph
Tutaj znajdziesz wszystko, co jest Ci potrzebne do urządzenia domu: krzesła, stoły, szkło, lampy oraz oryginalne bibeloty - a wiele z tych przedmiotów produkuje duńska firma Hay, do której ten sklep należy. Nie zapomnij rzucić okiem na wystawę na pierwszym piętrze.
Pilestraede 29-31, Kopenhaga K
www.hay.dk

Casa Shop
W Casa Shop sprzedawane są niesamowite meble, oświetlenie i sprzęt kuchenny. Na półkach znajdziemy tu takie klasyki, jak produkty firmy Stelton oraz miniaturowe modele krzeseł Arne Jacobsena. W sklepie dostępne są także produkty wielu marek z Włoch.
Store Regnegade 2, Kopenhaga K

R.O.O.M.
R.O.O.M. jest kolejnym wszechświatem wzornictwa w sercu Kopenhagi. Można tu kupić meble i markowe produkty brytyjskiej sieci Habitat oraz bardzo wiele towarów innych międzynarodowych marek. Znajdziemy tu także dywany, akcesoria i sprzęt kuchenny.
Norregade 12, Kopenhaga K


Butiki projektantów


Designer Zoo
Niesamowite formy artystyczne i meble tworzone przez pełną pomysłów grupę projektantów można zobaczyć w znajdującym się obok warsztacie, w którym realizują oni swoje pomysły i dokonują cudów z różnymi materiałami.
Vesterbrogade 137, Kopenhaga V
www.dzoo.dk

The Moood - etniczny styl dekoracyjny
The Moood to doświadczenie dla wszystkich zmysłów: jest to inspirujący świat mebli i przedmiotów pochodzących ze wszystkich krajów i kultur. Mieści się tu także rewelacyjna kawiarnia.
The Moood
Pilestræde 12b, Kopenhaga K
www.themoood.com


Stilleben - pomysłowe i oryginalne wyroby ceramiczne
Interesujące wyroby ceramiczne dostępne są w kameralnym sklepie firmy Stilleben, na którego półkach znajdziemy produkowane przez nią i cieszące się międzynarodowym uznaniem przedmioty. Unikalne i pomysłowe zastawy stołowe.
Stilleben
Læderstræde 14, Kopenhaga K
www.stilleben.dk

 

Zakupy w Nordhavn


To podmiejska część Kopenhagi w której znajdują się, tuz obok siebie, butiki wielu projektantów.

Paustian
Jeżeli interesują Cię projekty wnętrz autorstwa zarówno duńskich, jak i międzynarodowych projektantów, koniecznie musisz odwiedzić Paustian. Interesujący jest już sam budynek zaprojektowany przez architektów Kima, Jana i Jorna Utzonów, w którym mieści się także słynna restauracja Paustian by Bo Bech.
Kalkbrćnderilřbskaj 2, Kopenhaga

Gubi
Firma Gubi jest przede wszystkim znana z projektów krzeseł, które już stały się klasykami, choć na rynku są od stosunkowo niedawna. Gubi dzieli powierzchnię wystawową z Bestlite w zmodernizowanym magazynie w Nordhavn – wysokie sufity w tym budynku sprawiają, że meble można oglądać w bardzo dobrym świetle.
Klubiensvej 7-9, Pakhus 53, Kopenhaga


Sklepy z biżuterią


Kopenhaga jest doskonałym miejscem do zakupu biżuterii – zarówno klasycznych marek, jak i pojedynczych egzemplarzy sprzedawanych w małych sklepach jubilerskich.

Georg Jensen
Royal Copenhagen

Georg JensenSłynny na całym świecie Georg Jensen jest z pewnością osobą, której skandynawskie wzornictwo zawdzięcza swoją międzynarodową popularność. Szczególnie wysokiej jakości jest tutaj srebro, ale kluczowym elementem tego duńskiego sukcesu, który jest źródłem stylu i luksusu dla całego świata, jest kunszt, z jakim przedmioty te są wykonywane.


Georg Jensen
Royal Copenhagen
Amager Torv 4, Kopenhaga K
www.georgjensen.com

Figaros Bryllup
Marlene Juhl Jørgensen przekształca impresje z przeszłości w wyrafinowaną a jednocześnie prostą biżuterię w Figaros Bryllup, gdzie światło świec oraz mahoń stanowią tło dla tego kameralnego sklepu i pracowni. Wykorzystywane jest tutaj różowe, czerwone i zielone złoto.
Figaros Bryllup
Store Regnegade 2, Kopenhaga K

Marianne Dulong - surowa osobowość w połączeniu z klasycznymi materiałami 
Aby podkreślić osobowość osób noszących jej biżuterię Marianne Dulong do klasycznych materiałów dodaje rzadkie kamienie w odpowiedniej oparwie. Biżuteria ta jest surowa, klasyczna i efektowna. Znajdą tutaj coś dla siebie także panowie.
Marianne Dulong
Silkegade 5, Kopenhaga K
www.mariannedulong.dk

Zarah Voigt
Doświadczenie Zarah Voigt w projektowaniu dekoracji teatralnych i kostiumów jest wciąż widoczne w żywej, dekadenckiej i teatralnej biżuterii, w której elegancko łączy ona takie materiały, jak pleksiglas i srebro. Biżuteria ta jest pełna humoru i życia.
Zarah Voigt
Gammel Mønt 23, Kopenhaga K
www.zarahvoigt.com

Julie Sandlau - romantyczny minimalizm
Eleganckie Gwyneth Paltrow i Keira Knightley zostały kilkakrotnie uwiecznione z biżuterią Julie Sandlaus, która sprzedawana jest także w słynnym SAKS 5th Avenue. Romantyzm z nutą skandynawskiego minimalizmu.
Julie Sandlau
Niels Hemmingensgade 4, Kopenhaga K
www.juliesandlau.dk

Ole Lyngaard - biżuteria gwiazd

 Ole Lynggaard to jedna z wiodących luksusowych marek biżuterii w Skandynawii, a projektantka Charlotte Lynggaard (córka Ole) jest uważana za ikonę mody. Jej styl to przede wszystkim kobiece, ale jednocześnie nowoczesne, eleganckie i ponadczasowe wzory biżuterii rozpoznawalne po wyrafinowanym i eleganckim stylu z lekka nutą rock n'rolla. Biżuteria jest ręcznie wytwarzana w siedzibie firmy.

Od ponad 40 lat Ole Lynggaard dostarcza biżuterie dla duńskiej rodziny królewskiej. Także gwiazdy i ikony stylu ubierają się w biżuterię Ole Lynggaard, wśród nich wymienić można choćby: Fergie, Christina Aguilera, Connie Nielsen, Aqua, Lene Nystrom Naomi Campbell i Helena Christensen.

www.olelynggaard.com


Kopenhaga Centrum

NY ØSTERGADE 4
1101 Kopenhaga
TEL.: +45 33 33 03 45
EMAIL: COPENHAGEN@OLELYNGGAARD.DK Kopenhga

Lotnisko - KastrupTERMINAL 3

2770 KASTRUP
TEL.: +45 32 31 48 40
FAX: +45 32 31 48 41
EMAIL: KASTRUP@OLELYNGGAARD.DK


 

 

 

© Copyright Rekta Consulting 2018