www.dania.com.pl
Start Ambasada Danii
DesignDenmark
Kalendarz Wydarzeń
Polska/Dania
Podróże po Danii
Szlakiem wzornictwa i architektury
Bornholm -
wyspa artystów
Kontakt

Planujesz pobyt w Kopenhadze we dwojga?
Niczym nieskrępowany pobyt w Danii? 
Zapraszamy do podróży po wyjątkowej krainie designu!
Wybierz pobyt w apartamencie lub domu Novasol!

 Domy wakacyjne Novasol>>>

 

Kopenhaga
Miasto wiecznie młode

W Kopenhadze, będącej jednym z kilku miast na świecie,
w którym mieszka się najlepiej ze względu na jakość życia
i twórczą energię, najważniejsi są jej mieszkańcy.
Niezależnie od tego czy przyjedziemy do centrum Kopenhagi
z lotniska nowym metrem, czy nasz statek wycieczkowy
zacumuje w historycznym porcie, czy też wjedziemy do
miasta przez imponujący most ze Szwecji, prawie na pewno
uderzy nas jedna rzecz - płynność, z jaką poruszamy się po
duńskiej stolicy.
 
 
 
Najpiękniejsze widoki duńskiej metropolii
Wodne szlaki stolicy

 

Takie atrakcje jak nowy gmach Opery, Holmen, Christianborg albo budynek Giełdy podziwia się w Kopenhadze najlepiej z pokładu łodzi.

 

Port i kanały Kopenhagi – letnie wycieczki wodne
Kopenhaski port był przez stulecia siłą żywotną duńskiej stolicy. Jego kanały ciągną się daleko, aż do handlowo-biznesowego centrum metropolii nad Øresund. Tam, gdzie kiedyś stały jedynie promy, pojawiły się teraz kawiarnie, restauracje, a nawet dwa baseny kąpielowe.
Przemianę Kopenhagi w nowoczesne centrum usługowe możemy najlepiej podziwiać zwiedzając ją drogą wodną: takie architektoniczne wspaniałości jak wybudowana w 2005 roku nowa Opera na wyspie Holmen, lustrzany budynek Królewskiej Biblioteki zwany „Czarnym diamentem” albo atrakcyjne budynki mieszkalne i biurowce na wyspie Brygge. Także należący do kopenhaskiej klasyki zamki Amalienborg i Christianborg, czy symbol miasta -Mała Syrenka usytuowane są właśnie bezpośrednio nad wodą. Odwiedzający Kopenhagę turyści mają latem możliwość wyboru pomiędzy tradycyjną wycieczką kanałami z przewodnikiem lub autobusem portowym. Mogą także wybrać indywidualną przejażdżkę statkiem lub trasą kajakową.


Klasyczne wycieczki wodnymi kanałami
Ta trwająca ok 50 min. wycieczka z przewodnikiem po porcie i wzdłuż malowniczych kanałów, startuje codziennie, co pół godziny z Nyhavn i Gammel Strand w okresie od kwietnia do października. Cena: 60 DK, dzieci 25 DK (3,30 EUR)
Alternatywą jest wodny autobus kursujący od czerwca do sierpnia między Małą Syrenką i wyspą Holmen. Cena: 30 DK, dzieci 25 DK- obejmuje zejście i wejście na pokład autobusu.

Info: DFDS Canal Tours
tel. 00 45/33 42 33 20
www.canaltours.com


Lekka łódź

Wszystkie kopenhaskie atrakcje możemy obejrzeć również podróżując przez 60 min. lekką łodzią. Podróże z przewodnikiem odbywają się od kwietnia do października, dwa do pięciu razy na godzinę. Trasa rozpoczyna się od Kościoła na wyspie Holmen usytuowanego naprzeciwko budynku starej Giełdy, lub z mostu naprzeciwko Nyhavn. Cena: 30 DK, dzieci 15 DK.

Info: Nettobadene
tel. 00 45/32 54 41 01

www.netto-baadene.dk


Autobusy portowe

Autobusy portowe kursują między północnym a południowym portem jako część oficjalnego ruchu portowego. Przystanki: Biblioteka Królewska (Det Kongelige Bibliotek) - Knippelsbro – Nyhavn - Holmen Syd - Holmen Nord – Nordre Toldbod. Bilet kosztuje 36 DK (dla dzieci połowa ceny) i jest jednocześnie ważny jedną godzinę na autobusy miejskie, kolejki i metro w centrum. Trasa o numerze 901 startuje na Nordre Toldbod, zaś trasa 902 od Kongelige Bibliotek.

Info: Havnebusserne
Søren Kierkegaards Plads
DK-1016 Kobenhavn K
tel. 00 45/36 13 14 15

 www.trafikinfo.hur.dk

 

 


 

 

© Copyright Rekta Consulting