www.dania.com.pl
Start Ambasada Danii
DesignDenmark
Kalendarz Wydarzeń
Podróże
Szlakiem wzornictwa i architektury
Bornholm -
wyspa artystów
Kontakt
Oświetlenie - lux z Północnej Europy

 

Inspiracje

Najczęsciej używane przedmioty znajdziesz w zakładce "Produkty" w lewym menu

Panton, chair Jacobsen, ant-chair Jacobsen, egg-chair Panton, panthella-lamp henningsen, artichoke stelton, termos
Tropimy duńskie wzornictwo w Polsce i w Danii
Uwaga! Konkurs!

Tropimy duńskie wzornictwo w Polsce

Wzornictwo to element naszego codziennego życia. Pragniemy wyostrzyć wrażliwość naszych Czytelników na otaczające nas przedmioty, miejsca, aranżacje. Jeśli zauważycie elementy duńskiego wzornictwa w naszym, polskim otoczeniu, nawiązania do wielkiej, skandynawskiej tradycji - zróbcie zdjęcie, opiszcie miejsce i okoliczności, i przyślijcie nam.
Może być to wnętrze kawiarni, czy widoczne z ulicy poprzez przeszkloną witrynę, wnętrze banku. A może w Twoim miejscu pracy, te plastikowe krzesła to projekt Vernera Pantona, albo Arne Jacobsena. Może lampa, którą codziennie oglądasz to wariacja na temat PH Poula Henningsena?
Warto rozejrzeć się po ulicznych bilboardach, może któryś przedstawia zdjęcie z użyciem kultowych mebli, czy innych przedmiotów?
Zapraszamy do galerii zdjęć, do działu projektanci, firmy, produktu, po inspirację do oglądania świata przez designerskie okulary.

Najciekawsze, najbardziej niespodziewane foto-relacje będą nagrodzone co miesiąc przewodnikiem po Danii, a wszystkie relacje i zdjęcia publikowane na naszych stronach.

Planujesz urlop w Danii?

Dania przypomina raj dla wielbicieli wzornictwa, funkcjonalności połączonej z estetyką.
Spotkania z designem są na każdym kroku, od mementu wejścia na pokład samolotu SAS, gdzie dostaniemy kawę z kultowego dzbanka projektu Marii Benktzon i Svena-Erica Juhlin, po całościowy projekt lotniska w Kopenhadze i podróż metrem do centrum miasta.
Nawet jeśli opuścimy przestrzeń miejską i zdecydujemy się na odpoczynek na łonie natury, wzornictwo nas nie opuści. Polecamy na urlop wygodne i komfortowe domy wakacyjne, najbardziej popularną wśród Duńczyków i ich gości formę spędzania wakacji.
W Polsce można je wybrać i zarezerwować przez firmę Novasol, która zachęca do udziału w naszym konkursie.
Zrób zdjęcie designerskiego duńskiego wnętrza, przyślij i wygraj przewodnik po Bornholmie!
Najciekawsze, najbardziej niespodziewane foto-relacje będą nagrodzone co miesiąc przewodnikiem po Bornholmie, a wszystkie relacje i zdjęcia publikowane na naszych stronach.
Zapraszamy, by spojrzeć na świat przez designerskie, różowe okulary.

 

 

 

© Copyright Rekta Consulting 2018