www.dania.com.pl
Start Ambasada Danii
DesignDenmark
Kalendarz Wydarzeń
Podróże
Szlakiem wzornictwa i architektury
Bornholm -
wyspa artystów
Kontakt
Oświetlenie - lux z Północnej Europy

Treehotel - hotel na drzewach w Harads
Design, który chroni życie - „Niewidzialny” kask
Wielki kubek z małej wioski. Hogans ze Skanii.

 

skandynawskie wzornictwo w polsce
   

 

Bornholm * Ceramika artystyczna - European Ceramic Context 2018 w dniach 05.09-11.11.2018 * Wakacyjne rejsy na Bornholm z TT Line już od 395 pln*

Po prostu Krzesło Panton

Panton Chair ,1959-1960, to najsłynniejszy mebel projektu Duńczyka Vernera Pantona. Panton zaprojektował pierwsze w historii krzesło składające się z jednego elementu, uformowane wtryskowo z plastiku, dostępne w różnych kolorach.

Krzesło Stacking (Krzesło S), stało się najbardziej znanym i produkowanym na największą skalę projektem Pantona.

Ideał duńskiego wzornictwa: intrygująca forma, łatwe i tanie w produkcji, poręczne w przechowywaniu, lekkie i wygodne w użyciu.

 

 

Frapująca historia pojemnika Vipp

 
W 1939 roku żona Holgera Nielsena (1914-1992) poprosiła go o zrobienie pojemnika na śmieci do jej salonu fryzjerskiego. Już wkrótce taki sam pojemnik zapragnęli posiadać miejscowy dentysta i lekarz, co skłoniło Nielsena do podjęcia masowej produkcji. Otwierany pedałem pojemnik na śmieci stał się popularnym sprzętem domowym.
 
 
 
 

Malmo i Kopenhaga z TTLine>>>


 

Blå Station w Ahus. Sofa Bob

Zgodnie z ideą estetycznego funkcjonalizmu działa rodzinna firma i salon meblowy Blå Station w nadmorskim Åhus, położonym na wschodnim wybrzeżu Skanii. Sofa Bob to modułowy system, z którego można utworzyć niezliczoną liczbę wariantów sofy. Każda sekcja jest szeroka na 26 cm, i w ofercie jest pięć różnych rodzajów modułów, co oznacza, że można samemu zbudować sofę, która będzie pasować do wszystkich możliwych rozkładów pomieszczeń. Moduły są w pełni wykończone, więc klienci mają pewność, że z każdej strony ich nowy mebel będzie wyglądał tak samo dobrze.
 

Wakacje w Skandynawii - najtaniej z TTLine>>> 

 

 

© Copyright Rekta Consulting 2018